• 20 kwietnia 2024

Zanim zaczniemy omawiać zalety i wady oryginalnych i kompatybilnych wkładów atramentowych, należy dokładnie określić czym się od siebie różnią

Różnica między oryginalnym i kompatybilnym tonerem

Zamiennik to pojemnik z tuszem lub tonerem to zupełnie nowy pojemnik wyprodukowany przez innego producenta. Te materiały eksploatacyjne nie są powiązane z oryginalnymi producentami drukarek. Regenerowane / ponownie napełniane - są to oryginalne naboje, które zostały użyte raz, zwrócone, oczyszczone i ponownie napełnione. Oryginalne tusze do drukarki, to nowe materiały eksploatacyjne produkowane przez producenta drukarki.

Czy kompatybilne wkłady atramentowe są tańsze niż oryginały?

Prosta odpowiedź - tak. Cena wkładów atramentowych i tonerów jest kością niezgody wśród większości użytkowników, ale nie tylko cena jest ważna. Przy zakupie oryginalnego wkładu atramentowego lub tonera wyprodukowanego przez producenta drukarki gwarantuje się prawidłowe dopasowanie i pracę z urządzeniem. Podczas gdy wiele atramentów innych firm może kosztować mniej niż połowę ceny oryginalnego wkładu. Tu często trzeba zapłacić cenę, jeśli chodzi o jakość.

Czy warto kupować zamienniki?

Producenci tonerów ostrzegają, że zamienniki mogą powodować problemy z działaniem drukarki. Najczęstsze przeszkody, to niemożność rozpoznania chipa. Zatkana głowica drukująca oraz niedopasowanie kasety. Warto jednak zauważyć, że jedynie około 2% zgodnych wkładów ulega awarii. Decyzje sprowadzają się do tego, czy chcesz wydać więcej pieniędzy na oryginalne atramenty, które gwarantują doskonałą jakość, czy też kupić tańszy wkład, który w większości przypadków nie odbiega od oryginału, ale czasami może okazać się wadliwy. W przypadku drukowania wielu dokumentów kompatybilny pojemnik z tuszem może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze, ponieważ często zawierają więcej atramentu przy niższych kosztach. Jeśli nie drukujesz dużo, a głównym problemem jest wysychanie atramentu i blokowanie głowic drukujących, to miej na uwadze, że oryginalne wkłady zawierają substancję chemiczną, która ma zapobiegać zatykaniu się głowic drukarki.

Jeśli zamierzasz używać kompatybilnych urządzeń, zaleca się stosowanie jednej oryginalnej kasety na każde 3-4 kompatybilne urządzenia. Pomoże to oczyścić i nasmarować głowice drukujące i zapobiegnie tworzeniu się zatorów. Nie ma wątpliwości, że oryginalne wkłady atramentowe i tonery z wysokiej jakości papierem fotograficznym zawsze dają najlepsze rezultaty - zostały zaprojektowane do współpracy. Jest to szczególnie istotne, jeśli masz drukarkę fotograficzną, która wykorzystuje 6 oddzielnych atramentów. Także, jeśli chcesz uzyskać optymalną wydajność swojej drukarki, zaleca się stosowanie materiałów eksploatacyjnych producenta. Chociaż dokonano szeregu postępów w kompatybilnej technologii, nie można pobić jakości osiągniętej przy użyciu 3 oryginalnych komponentów razem.

Jeśli nigdy nie próbowałeś kompatybilnego wkładu atramentowego, warto go wypróbować. Technologia przeszła długą drogę i teraz można uzyskać dobrej jakości wydruk za pomocą kompatybilnego wkładu. Jeśli chcesz gwarantowaną jakość wydruku za każdym razem, zawsze zalecamy oryginalny materiał eksploatacyjny.

Top