• 20 kwietnia 2024

Każdy potrzebuje raz na jakiś czas wolnego czasu, aby uciec z biura i naładować akumulator. Przed spakowaniem bagażu jest kilka rzeczy, które trzeba będzie najpierw uporządkować w biurze.

1. Poinformuj ludzi, z którymi pracujesz, że wybierasz się na wakacje

Jedna rzecz, która z pewnością nie zostanie dobrze przyjęta przez kierownictwo wyższego szczebla, to fakt, że ktoś po prostu odejdzie bez powiadomienia kogokolwiek. Ludzie będą myśleć, że właśnie porzuciłeś swoją pracę! Teraz, jako profesjonaliści, może się to prawie nigdy nie zdarzyć, ale dobrze jest przypomnieć, że mimo wszystko ten krok.

Gdy tylko termin urlopu zostanie zatwierdzony, proaktywnie poinformuj kolegów, z którymi regularnie pracujesz, o swoim czasie wolnym od pracy i z kim powinni się skontaktować, jeśli będą potrzebować pomocy.

Upewnij się, że twoi współpracownicy i klienci są świadomi następujących rzeczy:

  • Dzień, w którym będziesz z powrotem
  • Nazwisko osoby (osób), z którą(-i) należy się skontaktować zamiast tego
  • Z jaką osobą (jakimi osobami) należy się skontaktować w sprawie
  • hone, e-mail i/lub adres osoby zastępującej

2. Dokonaj automatycznej odpowiedzi e-mailowej

Wiele biur komunikuje się z klientami za pomocą poczty elektronicznej. Posiadanie automatycznego maila nie tylko przypomina ludziom o twojej nieobecności, ale pomaga utrzymać twoją skrzynkę odbiorczą zorganizowaną podczas gdy ty odchodzisz. Zrób sobie przysługę i pozwól, aby twoja automatyczna odpowiedź wykonała za ciebie pracę. Przecież praca nie powinna być wykonywana na wakacjach. To pokonuje cały sens! Tylko nie zapomnij dodać daty zwrotu na swoim podpisie.

3. Stwórzcie listę rzeczy do zrobienia przed wyjazdem.

Nadanie priorytetu swojej pracy przed wyjazdem jest najważniejsze. Nie przegap terminów, ani nie zostawiaj w tyle potwora projektu, ponieważ został on umieszczony na backburnerze. Zrób listę wszystkiego, co trzeba zrobić, a następnie nadaj każdemu zadaniu numer, aby zaznaczyć jego wagę. Upewnij się, że przed wyjazdem ukończyłeś 3-5 najlepszych pozycji na tej liście.

4. Stwórz listę zadań do wykonania po zakończeniu misji

Lista rzeczy do zrobienia po ewakuacji może zaczynać się od kolejnych pozycji, które należy uzupełnić z listy przed ewakuacją. Życie jednak się zdarza, więc upewnij się, że sprawdzisz swoje e-maile i pocztę głosową jak najszybciej po powrocie, abyś mógł zmienić priorytety, jeśli coś ważnego pojawiło się podczas twojej nieobecności.

5. Zorganizuj swoje biurko

Zanim wyjedziesz na wakacje, są szanse, że sprzątasz dom i robisz wszystko w porządku, więc wracasz do domu do wolnej od stresu przestrzeni. Tak samo powinno być w biurze. Zrób swój pierwszy dzień z powrotem w pracy pozytywnym poprzez pozbycie się bałaganu na biurku, więc jest zapraszający i praca może rozpocząć się ponownie w najlepszy sposób.

Top