• 17 czerwca 2024

Czy Ty i Twoja firma potrzebujecie drukarki, ale obawiacie się kosztów początkowych? Dowiedz się więcej czym jest leasing drukarek biurowych, popularnej i niedrogiej alternatywie.

Drogie i wymagające konserwacji, a jednak stanowiące niezbędny element wyposażenia biura, drukarki są czymś, bez czego większość firm nie może funkcjonować.

Jeśli chodzi o problemy z drukowaniem, mamy dobre wieści: istnieje prosty sposób, aby mieć wszystkie zalety drukowania i nie ponosić żadnych kosztów początkowych. Jak? Poprzez leasing drukarki zamiast jej zakupu, oczywiście.

Leasing drukarki jest bardziej przystępną cenowo alternatywą dla jej zakupu na własność. Zasadniczo, leasing drukarki pozwala na dokonywanie miesięcznych płatności w celu wynajęcia maszyny, która prawdopodobnie byłaby poza zasięgiem cenowym początkującego przedsiębiorcy.

Niniejszy przewodnik powinien powiedzieć Ci wszystko, co musisz wiedzieć o leasingu drukarki dla Twojej firmy; ewentualnie, jeśli chciałbyś otrzymać i porównać oferty bezpośrednio od dostawców, skorzystaj z naszego krótkiego formularza na górze tej strony, aby określić potrzeby Twojej firmy.

Czym jest leasing drukarek biurowych i dla kogo jest odpowiedni?

Typowa umowa leasingowa trwa od trzech do pięciu lat (w zależności od dostawcy) i jest umową wiążącą. Oznacza to, że po wzięciu leasingu użytkownik jest prawnie zobowiązany do dokonywania miesięcznych płatności przez uzgodniony okres czasu. Wcześniejsze rozwiązanie umowy może wiązać się z poniesieniem znacznej opłaty.

Leasing drukarek jest dobrą opcją dla tych firm, które mogą śmiało powiedzieć, że będą potrzebować drukarki, którą dzierżawią, przez następne trzy lub więcej lat. Jeśli jednak uważasz, że Twoja firma może potrzebować bardziej tymczasowego rozwiązania w zakresie drukowania, to prawdopodobnie lepiej będzie wynająć drukarkę niż brać ją w leasing.

Dzierżawa drukarek jest najbardziej korzystna dla firm, które traktują drukowanie jako główny punkt operacyjny. Dla standardowej, codziennej administracji biurowej, jest prawdopodobne, że będziesz potrzebował tylko podstawowych funkcji drukowania i dlatego możesz poradzić sobie z kserokopiarką biurową, która ma funkcję drukowania.

Leasing w skrócie:

 • - Podpisanie umowy leasingowej - zgoda na płacenie ustalonej miesięcznej opłaty przez określony czas
 • - Umowa trwa zazwyczaj od trzech do pięciu lat
 • - W przypadku zakończenia leasingu przed uzgodnionym terminem mogą zostać poniesione znaczące opłaty
 • - Jest to umowa prawna
 • - Zwykle płaci się za "umowę serwisową", która obejmuje wszystkie regularne przeglądy, naprawy na wezwanie, wymianę tuszu i tonera

Jaka jest różnica między dzierżawą a leasingiem drukarki?

Chociaż leasing i dzierżawa są do siebie podobne, istnieją pewne istotne różnice pomiędzy pojęciem dzierżawy a pojęciem leasingu drukarki.

Wynajem drukarki to kolejny niedrogi sposób na uzyskanie dostępu do kosztownego sprzętu. Często ustalane na podstawie miesięcznej umowy kroczącej, po wynajęciu drukarki można rozwiązać umowę z zaledwie 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Ta elastyczność i brak długoterminowych zobowiązań może sprawić, że dzierżawa będzie preferowaną opcją dla początkujących firm.

Działa to jednak w obie strony. Tak jak wygodne jest rozwiązanie krótkoterminowe, Twój dostawca może również wycofać swój sprzęt z zaledwie 30-dniowym okresem wypowiedzenia, co sprawia, że wynajem drukarki jest wygodną, tymczasową, ale znacznie mniej bezpieczną opcją.

Ponadto, gdy dzierżawisz urządzenie, często masz możliwość wykupienia kserokopiarki za końcową kwotę ryczałtową na koniec dzierżawy. Nie jest tak w przypadku umowy dzierżawy.

osoba korzystająca z kserokopiarki

Korzyści z leasingu drukarek dla małych firm

Małe firmy mogą czerpać wiele korzyści z leasingu drukarki. Na przykład, zamiast dokonywać ogromnego zakupu sprzętu, można uwolnić przepływ gotówki i zainwestować w inne obszary działalności, mając jednocześnie dostęp do potrzebnego sprzętu.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robisz, gdy musisz pozbyć się drukarki? Nie ma symbolu drukarki na pudełku do recyklingu, ani też drukarka nie zmieściłaby się w przeciętnym koszu biurowym. Pozbywanie się starego sprzętu, takiego jak drukarki, to kłopot, którego można uniknąć, jeśli zdecydujesz się na leasing - agencja leasingowa zajmie się tym wszystkim za Ciebie, oszczędzając Twój czas i zasoby.

Co więcej, dzierżawa drukarki oznacza, że Twoja firma będzie na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi. Po wygaśnięciu umowy leasingowej można dokonać aktualizacji do nowego, bardziej aktualnego modelu, zamiast oszczędzać i kupować nową drukarkę, gdy obecna stanie się zbyt stara i zmęczona.

Oto tylko niektóre z szybkich korzyści wynikających z leasingu, a nie zakupu drukarki:

 • - Brak inwestycji początkowej - drukarki są drogie i nie wszystkie firmy dysponują funduszami na taką inwestycję. Leasing pozwala uniknąć znacznych nakładów początkowych, ale nadal zapewnia wysoką jakość.
 • - Przepływ środków pieniężnych - przepływ środków pieniężnych jest kluczowy dla każdej firmy, zarówno rozpoczynającej działalność, jak i innej. Leasing drukarki pomaga uwolnić tak ważny przepływ gotówki, dzięki czemu pieniądze pozostają tam, gdzie mają znaczenie, zamiast wypłacać dużą sumę za jednym razem.
 • - Bądź na bieżąco - Leasing drukarki pozwoli Ci korzystać z nowinek technologicznych w odpowiednim dla Ciebie czasie i po odpowiednich kosztach, zamiast płacić za modernizację do zupełnie nowego modelu.
 • - Konserwacja - Drukarki to skomplikowane urządzenia, których naprawa może być uciążliwa. Jednak w przypadku dzierżawy urządzenia konserwacja jest często częścią pakietu, co eliminuje stres związany z kłopotami administracyjnymi. Wiele umów oferuje również możliwość włączenia do nich opcji uzupełniania tonera.
 • - Elastyczność na koniec umowy - Po osiągnięciu końca umowy leasingowej użytkownik ma możliwość zakończenia, przedłużenia lub uaktualnienia umowy leasingowej, a nawet zakupu drukarki.
 • - Łatwe finansowanie - ponieważ opcje finansowania umów leasingowych są zwykle zapewniane przez samego dostawcę drukarki (lub wybraną przez niego zewnętrzną firmę finansową), umowy leasingowe są zwykle znacznie łatwiejsze i szybsze do zabezpieczenia niż kredyt bankowy.
Top