• 20 kwietnia 2024

Przygotuj się na letnią zabawę i gry, pracując nad swoim zdrowiem w biurze.

Czy spędzasz dzień w domu przy biurku, marząc o zdrowym trybie życia? Nie jesteś sam. Dzięki tym prostym wskazówkom możesz dbać o siebie w pracy. Wystarczy trochę determinacji.

JEŹDZIĆ NA ROWERZE LUB CHODZIĆ DO PRACY

Bycie zdrowym w biurze zaczyna się zanim się tam dostaniesz. Podaruj sobie trening na rowerze do pracy lub, jeśli to niemożliwe, wysiadaj z jednego przystanku autobusowego wcześnie, więc rano robisz kilka dodatkowych kroków. Jeśli naprawdę chcesz się pchać do pracy, idź do pracy, niosąc rower. Będziesz najprostszym dojazdem do pracy w okolicy.

PIĆ DUŻO WODY

Kiedy jesteśmy głęboko skoncentrowani, możemy zapomnieć o utrzymaniu nawodnienia, ale prawidłowe picie jest naprawdę ważne dla naszego zdrowia i przewodności, zwłaszcza w upalne dni. Skąd wiesz, czy pijesz wystarczająco dużo? Sprawdź kolor swojego siusiu. (Na osobności, oczywiście. Nie napełniaj butelki z wodą i nie pytaj kolegów, czy nie nazwaliby tego konkretnego odcienia ledwo lub szafranem).

ZIGNORUJ WINDĘ BIUROWĄ

Nie bądź tym facetem, który spędza pięć minut czekając na windę, tylko po to, aby zaoszczędzić 30 sekund spaceru na jednym poziomie schodów. Daj swojemu sercu (i dnie) trening, wchodząc po schodach, gdzie tylko to możliwe. Jeśli jesteś bardzo chętny, przygotuj strój wspinaczkowy z dużą ilością Lycry i podgrzewaczy do kostek. Gotowi, spokojnie... idźcie!

TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD KOUGHERÓW

Czy ktoś w twoim biurze kaszle i kicha? Czy ktoś w twoim biurze kaszle i kicha, czy robi się zielony i ma temperaturę? Trzymaj się od nich z daleka. Choroba jest strasznie łatwa w małym biurze, więc uważajcie na siebie. Albo, jeszcze lepiej, przekonaj szefa, żeby odesłał tego nieszczęśliwego kolegę do domu. A jeśli będziesz musiał kichać, zrób to do kanciarza z ramienia, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazków.

UMYJ RĘCE CZĘSTO

Możesz być wzorem higieny osobistej i czystości, ale czy jesteś współpracownikiem? Zawsze należy umyć ręce po podskakiwaniu do toalety i przed jedzeniem. Wezmę to dalej i powiem umyj ręce, kiedy wrócisz do biura po wyjściu. W ten sposób zmniejszysz ryzyko, że podniesiesz coś paskudnego, albo oddasz to komuś innemu.

ROBIĆ PRZERWY NA EKRANIE

Daj spokój, odpoczywając od komputera. Czytałem, że wskazane jest robienie 15-minutowej przerwy co 45 minut, choć oczywiście można robić krótsze przerwy częściej. Pewien optyk powiedział mi kiedyś, że przy korzystaniu z komputera mrugamy mniej, więc może zechcesz dodać do mieszanki krople do oczu.

ZAMIENIĆ SIĘ DŁOŃMI MYSZY

Jeśli używasz w pracy myszy lub panelu dotykowego, zamień dłoń, z którą go używasz. Powtarzające się kontuzje związane z nadwyrężeniem to wszystko, co się powtarza, więc poprzez zamianę rąk wyrównujesz obciążenie mięśni. Twoja szybkość i dokładność będą przez pewien czas cierpieć podczas treningu, ale korzyści przeważają nad tą małą uciążliwością. (Możesz też spróbować nowej klawiatury).

JEDZ ZDROWIE

Zbyt często nasz biurowy lunch składa się z batonika czekoladowego, paczki chipsów i napoju bezalkoholowego lub droższych kanapek pełnych ukrytej soli i sosów biodrowych. Powiedz "nie" niezdrowym przekąskom, przygotowując własny lunch w domu i przynosząc go do kuchni biurowej. Twoje serce i talia będą Ci wdzięczne. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze wszystkich w biurze i sprawić, że wszyscy będą zdrowsi, dlaczego nie założysz klubu kanapkowego?

WSTAŃ

Jednym z najprostszych sposobów na zachowanie zdrowia jest wstanie w biurze. Serce będzie musiało ciężej pracować, pompując krew na stonowane i umięśnione nogi (idziesz po schodach, prawda?). Jedna z ankiet sugeruje, że 45% kobiet i 37% mężczyzn spędza mniej niż 30 minut dziennie na nogach w pracy; to zła wiadomość, biorąc pod uwagę, że siedzący tryb życia wiąże się z wyższym wskaźnikiem zachorowalności na raka, cukrzycę typu 2 i słabym zdrowiem psychicznym.

BAW SIĘ NA SPOKOJNIE

Zredukuj poziom stresu, zabierając się w spokojny zakątek biura, jeśli musisz się skoncentrować na pracy. Biura na otwartym planie są świetne do bycia towarzyskim, ale mogą być niepokojące, jeśli potrzebujesz trochę spokoju i ciszy, aby poradzić sobie z trudnym zadaniem. Oczywiście, słuchawki i kojąca muzyka mogą pomóc, ale nic nie pobije bycia samemu, wolnym od rozpraszania uwagi.

Top