• 20 kwietnia 2024

Niektóre materiały eksploatacyjne do drukarek są tak dobre, jak oryginalne wkłady producenta. Czym się różnią od oryginałów i jak je odpowiednio dobrać?

Rodzaje wkładów

Oryginalna kaseta została wyprodukowana przez producenta drukarki. Na przykład oryginalny nabój do drukarki HP jest wyprodukowany przez HP. Oryginalne naboje - te opracowane i zatwierdzone przez producenta drukarki dla konkretnej drukarki - mogą mieć dołączone inicjały OEM. OEM oznacza producenta oryginalnego sprzętu. Tusz do drukarki zastępczy, to wkład do drukarek, który nie zostały wyprodukowane przez producenta drukarki. Mogą być produkowane masowo przez supermarkety. Powinny one działać tak samo dobrze, jak oryginalne wkłady atramentowe, ale niekiedy jakość wydruku może ulec zmianie.

Zalety tuszu oryginalnego

Uważa się, że oryginalne wkłady do drukarek oferują lepszą jakość drukowania, ponieważ tusze są na bazie oleju. Chociaż kompatybilne wkłady atramentowe do drukarek mogą zawierać więcej atramentu, są one głównie na bazie wody. Oryginalne wkłady atramentowe, pomimo pewnej krytyki ze względu na wyższe ceny, zapewniają długą żywotność i nie uszkodzą drukarki. Oczyszczają również i smarują głowice drukujące, aby zapewnić brak zatykania. Oprócz tego wiele godzin prac rozwojowych poświęconych jest tworzeniu wkładów OEM dopasowanych do konkretnej drukarki w celu uzyskania najlepszych wyników i zapewnienia najwyższej jakości dla użytkowników. Oryginalne naboje są również objęte gwarancją, że będą pasować do ich markowych drukarek. Gwarancja na drukarkę może ulec zmianie, jeśli nie użyjesz markowych materiałów eksploatacyjnych.

Zalety zamiennika

Niekoniecznie należy jednak kupować oryginalny toner do drukarki. Inni producenci oferują znacznie tańsze alternatywy. Dobre alternatywy dla oryginalnych wkładów są tańsze nawet o 80 procent. Wkłady innych firm, jeśli chodzi o zwykłe drukowanie w biurze, są tak samo dobre jak oryginalny atrament. W niewielu przypadkach trzeba zaakceptować niewielką utratę jakości w przypadku alternatyw. Jednak to naprawdę ma znaczenie, jeśli chcesz drukować zdjęcia na drogim papierze. Jeśli używasz zwykłego papieru, obrazy nie różnią się niczym i możesz śmiało użyć najtańszego zamiennego atramentu, który zapewnia również całkowicie wystarczające wyniki dla tekstów. Drukowanie zdjęć za pomocą standardowej drukarki i tak zwykle nie jest tego warte. Takie zamienniki mogą być stosowane w przypadku większości drukarek. Są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, gdzie większość druku jest związana z obiegiem dokumentów czarno białych. W tym przypadku praktycznie nie jesteśmy w stanie dostrzec różnicy pomiędzy wydrukiem, który został wykonany z wykorzystaniem oryginalnego tonera a tym wydrukiem, który został wykonany z użyciem zamiennika. Także, kiedy nie drukujesz skomplikowanych dokumentów w sensie wykresów, tablic – korzystniej będzie skorzystać z zamienników. Co oczywiste zamienniki są ekonomiczne w przypadku gospodarstw domowych, gdzie drukarka jest wykorzystywana kilka razy w tygodniu, do drukowania dokumentów potrzebnych domownikom.

Top