• 20 kwietnia 2024

Jeśli już używałeś niszczarki do dokumentów, to z grubsza wiesz jakie są jego funkcje i cechy. Jeśli nie, to zanim wybierzesz nowy model tego niezbędnego urządzenia, powinieneś zdecydować o niektórych parametrach, od których zależy właściwy wybór.

Kryteria wyboru niszczarki

Niszczarka do dokumentów, jeśli zostanie zakupiona bez oceny jej przydatności dla naszego biura, stanie się szybko zupełnie niefunkcjonalna. Ważna jest intensywność działania niszczarki. Jest on obliczany na podstawie liczby arkuszy papieru, które należy zniszczyć średnio dziennie lub liczby pracowników w biurze. Często takie ustalenie jest dokonywane nieprawidłowo - w szczególności przy zakupie niszczarki w biurze, w którym znajduje się sekretarka, można założyć, że z urządzenia będzie korzystała tylko jedna osoba. Jest to najbardziej popularny błąd. Poprawnie oblicz obciążenie według łącznej liczby pracowników w biurze lub dziale, dla którego urządzenie zostało zakupione. Kiedy niszczarka do dokumentów pojawi się w biurze, wszyscy będą go aktywnie używać. Prawidłowe określenie obciążenia przyszłego urządzenia jest niezwykle ważne, ponieważ z powodu błędów w tych obliczeniach, będziesz musiał dokonać zakupu ponownie. Większość kupujących, którzy kupili to urządzenie po raz pierwszy, niszczą dwa razy więcej papierów, niż się spodziewali przy zakupie. W oparciu o całkowitą liczbę pracowników możesz łatwo określić serię i model niszczarki, której potrzebujesz.

Klasy niszczarki papieru

Istnieją różne klasy niszczarek

Osobiste (P) - z urządzenia korzysta jedna osoba prywatna, pracują one od przypadku do przypadku. Tryb pracy jest zwykle krótkotrwały, ładowanie odbywa się nie więcej niż 20 razy, niszczone jest do 220 arkuszy papieru dziennie (do 10-11 arkuszy na ładunek). Takie urządzenia nie gwarantują wysokiego poziomu tajemnicy, są na ogół proste i nie mają dodatkowych funkcji. Niektóre modele mogą niszczyć karty kredytowe i dyski CD-DVD.

Biurowe - z tej niszczarki korzystają pracownicy małego biura lub działu, do 5 użytkowników. Zaprojektowany dla 25-50 pobrań dziennie, zdolnych do niszczenia zwykle od 300 do 600 arkuszy papieru dziennie (małe, seria Ps) i 600-1700 arkuszy (średnie, seria Sb). Ładowane są do nich jednocześnie nie więcej niż 20-22 arkusze. Stopień tajności jest wyższy, urna mieści od 20 do 70 litrów ciętego papieru. Prawie wszystkie modele mogą niszczyć karty kredytowe, dyski CD-DVD i dyskietki.

Profesjonalne (C) - urządzenia tej klasy są przeznaczone do pracy długoterminowej, w tym do pracy ciągłej, z której może korzystać nawet 15 osób, przetwarzających od 2 do 20 tysięcy arkuszy papieru dziennie (30-40 na ładunek). Takie mechanizmy są idealne dla dużych przedsiębiorstw o dużym przepływie pracy, odpowiednich do niszczenia archiwów dokumentów. Są bardzo wydajne, potrafią niszczyć karty kredytowe, dyski CD-DVD, dyskietki, wyciągi bankowe, zachowują wysoki stopień poufności, a urna ma 80 lub więcej litrów.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co dokładnie będziesz niszczyć za pomocą swojej niszczarki. W szerokim asortymencie możesz wybrać urządzenia, które tną nie tylko papier, ale także spinacze, zszywki ze zszywacza, karty kredytowe, dyski i dyskietki. Zdecyduj też jaki stopień poufności jest niezbędny. Stopień tajności określa, co niszczarka pozostawi na końcu z załadowanego do niej arkusza papieru.

Top