• 20 kwietnia 2024

Aby zmniejszyć koszty, firmy próbując zaoszczędzić na wkładach do drukarek, kupując zamienniki ich oryginalnych odpowiedników. Jednak tusze oryginalne mają zalety, jakich nie znajdziemy w zamiennikach. Drukarki do biur dzisiaj nie są bardzo drogie. Nieoryginalne wkłady innych firm są pozycjonowane jako tania alternatywa dla wkładów od producentów drukarek. Konsumenci często nie wiedzą, jak takie materiały eksploatacyjne różnią się od markowych - wiąże się z tym większość nieporozumień. Są naprawdę tańsze, więc przy zakupie możesz odnieść wrażenie oszczędności. Ale to tylko pozór.

Mit pierwszy: kompatybilne wkłady są równie niezawodne jak oryginalne

Producenci drukarek i wkładów od wielu lat prowadzą badania i testują swoje projekty, aby ich urządzenia działały poprawnie. Na przykład HP latami ulepsza system dostarczania atramentu i opracowując nowe technologie. Poważne prace prowadzone są nie tylko w zakresie projektowania. Nawet atrament do każdej drukarki jest wytwarzany według unikalnej receptury. W przeciwnym razie niemożliwe jest osiągnięcie wyniku jakościowego. Dzięki temu tonery oryginalne zachowują swoją jakość. Aby tworzyć kompatybilne wkłady, nie trzeba oczywiście tracić czasu i pieniędzy. Wynik jest logiczny: kopie są często bezużyteczne lub prowadzą do awarii drukarki, które wymagają naprawy lub wymiany urządzenia.

Mit drugi: zasób strony zgodnych wkładów jest taki sam jak oryginał

Załóżmy, że firma miała szczęście: natrafiła na nieoryginalne wkłady, które wciąż drukują. Więc wszystko jest w porządku? Nie bardzo. Oryginalne wkłady HP drukują średnio półtora raza więcej stron niż kompatybilne wkłady. Oznacza to, że firma byłaby zmuszona zastosować sześć zgodnych wkładów, gdy wystarczyłyby tylko cztery oryginalne. Przy dużych nakładach drukowanych różnica staje się bardzo zauważalna: koszt każdej strony dramatycznie wzrasta. Okazuje się, że musimy uwzględnić tę różnicę przy obliczaniu kosztów zakupu materiałów eksploatacyjnych do drukarek w biurze.

Mit trzeci: kompatybilne wkłady nie są gorszej jakości niż oryginał

Jak wspomniano powyżej, oryginalne wkłady atramentowe są tworzone zgodnie z unikalną recepturą, co oczywiście wpływa na jakość wydruków. I nawet jeśli różnica nie jest od razu widoczna podczas drukowania pliku tekstowego, wydrukowane zdjęcia lub dokumenty z kolorowymi obrazami natychmiast dają wyobrażenie o prawdziwej sytuacji. Kompatybilne wkłady atramentowe nie tylko nie zapewniają tego samego poziomu jakości druku, ale nie zapewniają prawidłowego odwzorowania kolorów lub mogą powodować rozmycie obrazu. Zmusza to użytkownika do ciągłego drukowania jednej strony, aż wydruk będzie akceptowalny. Ale nawet w tym przypadku obraz może wkrótce zniknąć. Podczas korzystania z oryginalnych pojemników z tuszem wydruki mogą pozostać nienaruszone przez kilka dziesięcioleci.

Mit czwarty: tusz we wkładach atramentowych wysycha, jeśli nie drukujesz przez długi czas - i jest to normalne

Zasadniczo jest to faktem - atrament prędzej czy później wysycha. Jednak istnieje duża różnica między oryginalnymi wkładami a kopiami. Oryginalne tusze HP zachowują właściwości drukowania przez maksymalnie trzy miesiące w drukarkach domowych i do dziewięciu miesięcy w drukarkach biurowych. Jeśli drukarka nie będzie używana przez dłuższy czas, wystarczy ją wyłączyć, a oryginalne wkłady będą czekać na użytkownika nawet po długiej przerwie. Oryginalne naboje można przechowywać w nieotwartym stanie przez lata.

Top