• 27 maja 2024

Bez względu na to, czy chodzi o papier, ubrania, czy niechciane towary, niszczenie jest niezbędne do bezpiecznej ochrony wrażliwych przedmiotów i danych biznesowych. Poufność klienta powinna być głównym priorytetem biznesowym w Twojej organizacji, ale jak można ją skutecznie realizować, skoro masz tak wiele innych priorytetów, na których musisz się skupić? Zapoznaj się z naszym artykułem poniżej, aby dowiedzieć się, jak outsourcing wymagań dotyczących niszczenia może pomóc Twojej firmie. Oszczędność czasu i pieniędzy Po co płacić swoim wykwalifikowanym pracownikom, aby stali tam i rozdrabniali przez wiele godzin, skoro mogą oni generować przychody dla Twojej firmy? Wewnętrzne procedury rozdrabniania są niezwykle czasochłonne i muszą być wykonywane codziennie lub co tydzień. Na przykład niszczenie pojedynczego dokumentu może trwać kilka minut, a Ty musisz pamiętać o takich czynnikach, jak np: 

  • Prostowanie arkuszy papieru 
  • Usuwanie spinaczy lub zszywek do papieru 
  • Usuwanie rozdrobnionego papieru 
  • Czyszczenie nadmiaru papieru, spinaczy lub zszywek 

Co więcej, należy również wziąć pod uwagę koszty utrzymania wewnętrznej procedury rozdrabniania i często jest to o wiele droższe niż outsourcing wymagań dotyczących rozdrabniania. Niewielki wybór sposobu zarządzania procesem rozdrabniania w firmie to między innymi: 

  • Zakup niszczarek
  • Kupowanie worków na śmieci 
  • Wydatki eksploatacyjne 

1. Zmniejszenie ryzyka prawnego

Dzięki przepisom takim jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych oraz ustawa o uczciwych i dokładnych transakcjach kredytowych, które są w pełni zgodne z prawem, ważne jest, aby zachować poufność i bezpieczeństwo danych klientów podczas procesu ich usuwania.

2. Utrzymanie reputacji firmy

Reputacja. Jeden z najważniejszych atutów firmy. To bardzo proste dla Twojej firmy, że poufne dokumenty dostają się w niepowołane ręce i tak po prostu może dojść do naruszenia danych i spowodować poważne obawy i brak zaufania. Podczas korzystania z profesjonalnej usługi niszczenia, cały papier, nośniki i produkty są zbierane i niszczone w sposób bezpieczny i pewny. Ciągły monitoring, pełne pokrycie kamerami CCTV i oficjalne poświadczenie zniszczenia są zapewnione po każdej zbiórce, co oznacza, że możesz się zrelaksować i skupić na ważniejszych sprawach w Twojej firmie.   

3. Rozważenie usług mobilnego niszczenia

Jeśli rozważasz zlecanie zadań związanych z niszczeniem z zewnątrz, ale nadal masz obawy, że Twoje informacje opuszczą lokal, zbadaj możliwość skorzystania z usługi mobilnego niszczenia na miejscu. Gwarantuje to, że wszystkie procesy niszczenia są przeprowadzane na miejscu i daje możliwość dokładnego nadzorowania procesu niszczenia oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo. 

4. Efektywny proces recyklingu

Wiadomo, że recykling ma pozytywny wpływ na nasze środowisko naturalne, ale należy zachować ostrożność, ponieważ często zdarza się, że rozdrobniony materiał jest kradziony z nadzieją uzyskania dostępu do poufnych danych. Zewnętrzne usługi niszczenia zapewniają bezpieczeństwo danych osobowych w każdej chwili. Wszystkie rozdrobnione towary są w dalszym ciągu poddawane recyklingowi, ale bez zachowania poufności, ponieważ odbywa się to w zamkniętym i prywatnym budynku ze stałym nadzorem i ochroną. 

 

Top