• 27 maja 2024

Nic dziwnego, że większość pracowników biurowych siedzi za dużo. Przeciętny człowiek spędza prawie sześć godzin dziennie siedząc przy biurku i siedem godzin śpiąc w nocy. Nie tylko jest to złe dla zdrowia fizycznego, ale może potencjalnie zaszkodzić dobremu samopoczuciu psychicznemu i emocjonalnemu. Chociaż nadal należy przeprowadzić badania, dlaczego siedzenie przez dłuższy czas prowadzi do negatywnych skutków zdrowotnych, w tym zwiększonego ryzyka cukrzycy i chorób serca.

Istnieje kilka sposobów na złagodzenie siedzącego trybu życia, w tym częste spacery i przerwy w ruchu oraz korzystanie z biurek stojących. Spędzając mniej czasu na siedzeniu, a więcej na ruchu, uzyskasz korzyści zdrowotne w postaci spalenia większej ilości kalorii, poprawy zdrowia i zmniejszenia profilu ryzyka.

Obniż swój poziom cukru we krwi

Cukier we krwi na ogół wzrasta po posiłkach, a im bardziej wzrasta, tym bardziej jest on szkodliwy dla zdrowia. Jeśli masz cukrzycę typu 2 lub insulinooporność, efekty te mogą być jeszcze bardziej widoczne. Stanie przez trzy godziny po posiłkach powoduje zmniejszenie skoku poziomu cukru we krwi w porównaniu z siedzeniem. Stojące biurko ułatwia pracę i usuwa z dnia pracy nadmierną ilość czasu siedzącego, obniżając tym samym poziom cukru we krwi.

Redukcja bólu pleców

Wielu pracowników biurowych, którzy siedzą cały dzień, skarży się na bóle pleców. Przeprowadzono różne badania w celu ustalenia, czy stojące biurka łagodzą ból pleców. Jedno z badań w Minneapolis wykazało poprawę w zakresie bólu górnej części pleców i szyi, a inne badanie wykazało dodatkową poprawę w zakresie bólu dolnej części pleców. Nawet u pracowników z długotrwałymi bólami pleców, korzystanie z biurek stojących przez okres dwóch tygodni przyniosło znaczną poprawę. Jeśli doświadczasz chronicznego bólu pleców w siedzącym środowisku pracy, biurko stojące może przynieść Ci korzyści związane z bólem pleców.

Poprawa nastroju i wzrost energii

Istnieją również dowody, że siedzący tryb życia jest związany z niekorzystnymi skutkami dla zdrowia psychicznego, w tym z depresją. W projekcie Take-a-Stand Project, w ramach którego dokonano przeglądu korzyści płynących ze zdrowia przy biurku na stojąco, 87% użytkowników biurka na stojąco stwierdziło, że czuje się bardziej energicznie i energicznie w swojej codziennej działalności. Byli również mniej zestresowani i zmęczeni niż ich rówieśnicy siedzący. Jednak po powrocie do siedzenia, ich nastroje szybko wróciły do pierwotnych stanów. Stałe biurka mogą prowadzić do poprawy stanu zdrowia psychicznego i zwiększenia energii pracowników w ciągu dnia.

Przejrzyj wybór regulowanej wysokości i biurek stojących i znajdź biurko stojące, aby poprawić swoje zdrowie.  Możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę i choroby serca oraz stworzyć lepsze środowisko pracy, zmniejszając ból pleców i poprawiając swój temperament.

 

Top