• 20 kwietnia 2024

Wybierając sprzęt do biura, weź pod uwagę wielkość biura i potrzeby swojej firmy. Do małego biura, w którym 3-5 pracowników sprzedaje na przykład polisy przez telefon, potrzebujesz jednego zestawu sprzętu. Dla otwartej przestrzeni z call center – rzeczywistość jest zupełnie inna.

Małe biuro

W każdym biurze przydatna jest telefonia internetowa i IP, laptopy, telefony, bramy IP i routery Wi-Fi. Jeśli chcesz porozmawiać z klientem i chodzić po biurze, wybierz sieć bezprzewodową, są one również nazywane telefonami SIP DECT. Wraz z nimi jest baza i kilka słuchawek. W małym biurze, w którym pracują 2-3 osoby, a telefon jest używany rzadko, może być tylko jedna słuchawka. Wybierając telefon IP, zwróć uwagę na liczbę linii obsługiwanych przez urządzenie. Ile linii w telefonie jest ułożonych, tyle jednoczesnych rozmów może przeprowadzić pracownik. Telefon IP może odbierać wiele połączeń jednocześnie. Jeśli jeden pracownik nie może odebrać, przekazuje połączenie bezpłatnemu operatorowi. Możesz podłączyć kilku dostawców usług internetowych do niektórych modeli telefonów IP. Jeśli jedna z nich ma przerwy w komunikacji, możesz skorzystać z usług innego usługodawcy. Routery Wi-Fi rozprowadzają sygnał internetowy w biurze. Im większy obszar, tym mocniejszy powinien być router. Jeśli planujesz zwiększyć powierzchnię biurową, spójrz na punkty dostępu - są to specjalne urządzenia, które rozszerzają obszar zasięgu sieci Wi-Fi i wysyłają sygnał do urządzeń pracowników. Bardziej ekonomiczne jest użycie routera i punktu dostępu niż dwa routery.

Co jeszcze potrzebujesz?

Niszczarki są niezbędne w każdym biurze. Zapewnią poufność informacji i twojej firmy. Niszczarki przeznaczone są do niszczenia papieru, dysków, dyskietek. Z kolei laminatory są zaprojektowane do przykrycia dokumentów przezroczystą folią z tworzywa sztucznego. Dokumenty w biurze nie są już narażone na zabrudzenia. Laminowana folia przez długi czas ochroni dokumenty przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Laminatory są podzielone na partie i rolki. Laminatory okresowe używają plastikowej torby. Laminatory rolkowe wychwytują arkusz papieru do folii, która jest podawana z góry i od dołu z rolek; arkusze są następnie przycinane do pożądanego rozmiaru. Introligator mocuje arkusze za pomocą sprężyn. Przy pomocy introligatora możesz szybko i wygodnie oprawić potrzebne strony, pięknie zaprojektować je z wymaganą okładką. Komputery osobiste przeznaczone są do pisania tekstów, utrzymywania tabel, przeglądania plików wideo, słuchania nagrań audio. Aby wybrać odpowiedni komputer do pracy w biurze, musisz jasno ustalić jego cel. Z reguły komputery biurowe nie mają bardzo wysokich wymagań dotyczących wydajności. Przede wszystkim oczekuje się od nich niezawodności i łatwości konserwacji. Prawidłowo wybrany komputer będzie nam służył przez dziesięć lat. Alternatywą są laptopy, szeroko stosowane we współczesnym świecie. Są przenośne, wygodne i niezawodne. Laptopy, podobnie jak komputery, różnią się zestawem funkcji. Możesz kupić niedrogi laptop do pracy biurowej, a także laptop do szerokiego zakresu zadań - do intensywnej pracy z grafiką, do rekreacji i rozrywki.

Top